Katolická církev v Německu je na hraně schismatu/exkomunikace a i jako věřící říkám, že odstřihnout církve od státních financí je to nejlepší pro tu církev i pro stát jako celek.
V Česku je situace s katolickou církví spíš jiná? I kvůli lidem, které tam natahal Duka.
Většina mladých konzervativců, co znám, mají hodně disproporčně často praktikující katolické rodiče. Možná +-desetinásobně častěji oproti typické populaci pod 30.
Katolická církev v Německu je na hraně schismatu/exkomunikace a i jako věřící říkám, že odstřihnout církve od státních financí je to nejlepší pro tu církev i pro stát jako celek.
V Česku je situace s katolickou církví spíš jiná? I kvůli lidem, které tam natahal Duka.
Většina mladých konzervativců, co znám, mají hodně disproporčně často praktikující katolické rodiče. Možná +-desetinásobně častěji oproti typické populaci pod 30.